Wszystko o przedłużaniu rzęs metodą 1:1. Czy warto?

0 Comments


Witajcie! Ten post zawiera wszystko to, co powinnyście wiedzieć przed podjęciem decyzji o przedłużaniu rzęs :) Informacje tu zawarte przydadzą się każdemu, kto zastanawia się nad przedłużeniem sobie rzęs, czy to okazyjnie, czy na stałe :) Zapraszam do przeczytania :)

PRZEDŁUŻANIE RZĘS METODĄ 1:1

Przedłużanie rzęs metodą 1:1, jak sama nazwa wskazuje polega na przyklejeniu jednej sztucznej rzęsy (syntetycznej bądź z norki) do jednej naturalnej na stałe, specjalnym klejem do rzęs. Uzyskany efekt utrzymuje się od 2 do 4 tygodni. Wszystko zależy od umiejętności stylistki oraz od długości życia naszej naturalnej rzęsy. (Tak! Rzęsy naturalnie wypadają, a na ich miejscu wyrastają nowe :) ) 

W zależności od długości, grubości, podkręcenia, koloru, materiału sztucznych rzęs oraz samej aplikacji, możemy uzyskać różne efekty: naturalnych, pogrubionych, super długich, kolorowych lub w kształcie kociego oka rzęs. (Cały czas ta lista wydłuża się :) ) Wyboru powinnyście dokonać wspólnie ze stylistką, która najpierw oceni, które ze sztucznych rzęs nadają się do waszych naturalnych :) Gdyż naturalne rzęsy u każdej z Was mogą być mniej, lub bardziej odporne na obciążenie.

Rodzaje podkręcenia rzęs


Grubość i długość rzęsZALETY I WADY PRZEDŁUŻANIA RZĘS

Zalety sztucznych rzęs:
 • Piękne, długie i gęste przez całą dobę
 • Nadają głębię spojrzeniu
 • Ukrywają opadającą powiekę
 • Odporne na wodę (świetnie się spisują na basenie i wakacjach :))
 • Z powodzeniem zastępują klasyczny makijaż lub skracają jego czas do minimum
 • Wzmacniają efekt końcowy makijażu wieczorowego
Wady sztucznych rzęs:
 • Ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej
 • Ryzyko dostania się wypadającej rzęsy do oka
 • Utrzymanie efektu wymaga sporych nakładów finansowych
 • Wymaga czasu (1,5 h co 2 lub 4 tygodnie)
 • Przeszkadzają w wykonywaniu makijażu oka
 • Po ściągnięciu rzęs, naturalne są bardzo krótkie i wymagają miesiąca rekonwalescencji
Jeśli już podjęłyście decyzję, czy przedłużać, czy nie, przejdźmy do szczegółów dotyczących zabiegu :)


PRZECIWWSKAZANIA DO WYKONANIA ZABIEGU

Pomimo, iż przedłużanie rzęs jest nieinwazyjne, nie każdy może skorzystać z tego zabiegu. 
Przedłużanie rzęs jest całkowicie zabronione jeśli cierpicie na:
 • Choroby alergiczne oczu
 • Zmiany w okolicy oczu
 • Obrzęki spojówek/ powiek
 • Nadpobudliwość lub zwyczajny brak cierpliwości
 • Trichotillomanię, czyli nerwowe wyrywanie rzęs, włosów
 • Zespół suchego oka
a także jeśli:
 • Nie macie rzęs
 • Jesteście w trakcie rekonwalescensji po zabiegach w okolicy oczu, również tych wykonywanych przez kosmetyczkę, czy kosmetologa (botoks, kwasy itp.)

PRZED APLIKACJĄ

Przedłużanie rzęs to bezpieczny zabieg. Mimo to, należy zachować środki ostrożności. 
Nigdy nie umawiajcie się na aplikację dzień przed ślubem lub inną ważną uroczystością!!!!! 
Oto efekty niepożądane (utrzymujące się minimum 2 dni), które zepsują Wasz dzień: 
 • Podrażnienie - Po aplikacji rzęs, w przypadku dostania się kleju do oka, może wystąpić niewielkie zaczerwienienie, które utrzymuje się aż do 2 dni, zapewniam, że będzie ono widoczne.. :( 
 • Uczulenie - Może też okazać się, że macie uczulenie na klej, lub materiał, z którego zostały wykonane rzęsy, objawy (zaczerwienienie, opuchnięcie, łzawienie) uniemożliwią Wam normalne funkcjonowanie, a zamiast na ślub, czy imprezę, będziecie musiały biec do stylistki na ściąganie rzęs.
 • Dyskomfort - W pierwsze dni po aplikacji możecie odczuwać dyskomfort, taki efekt ,,ciężkiego oka"
PRZEBIEG ZABIEGU

Na zabieg powinnyście przyjść bez makijażu! Demakijaż tuż przed zabiegiem podrażni okolice oka, a w skrajnych przypadkach może wykluczyć aplikację. Przed rozpoczęciem aplikacji powinnyście też skorzystać z toalety, gdyż w trakcie zabiegu nie będzie to możliwe.

Zabieg przedłużania rzęs trwa od 2 do 3 godzin w zależności od umiejętności stylistki oraz struktury rzęs. Wszystko odbywa się w pozycji leżącej. Przedłużanie rzęs nie boli, ale podczas aplikacji musicie zwrócić szczególną uwagę, by nie otwierać oczu, gdyż istnieje ryzyko spłynięcia kleju z rzęs do oka. Dopełnienie rzęs po 2 lub 4 tygodniach trwa od 1 do 1,5 godziny, w zależności od tego ile rzęs wypadło.

UWAGA!

Jeśli po aplikacji będziecie odczuwały szczypanie, bądź zaobserwujecie zaczerwienienie lub też opuchnięcie okolicy oka, niezwłocznie skontaktujcie się ze stylistką, która powinna jak najszybciej usunąć rzęsy specjalnym removerem! Wyżej wymienione objawy świadczą o uczuleniu na któryś ze składników kleju, bądź uczuleniu na materiał z którego zostały wykonane rzęsy. Zwlekanie z usunięciem rzęs może się źle skończyć...

PIELĘGNACJA PRZEDŁUŻONYCH RZĘS

Odpowiednia pielęgnacja przedłużonych rzęs to podstawa! Dzięki niej efekt gęstych rzęs dłużej się utrzyma, a naturalne rzęsy nie ucierpią na przedłużaniu. Oto kilka prostych zasad:

 • Przez pierwsze 24 godziny unikajcie kontaktu rzęs z wodą, pierwsze 48 godzin nie korzystajcie z sauny, basenu ani gorących kąpieli
 • Demakijaż należy wykonywać bardzo delikatnie, by nie wyrwać rzęs, przy użyciu produktu, który nie zawiera w swoim składzie substancji tłuszczowych i olejków. Nie dajcie sobie wcisnąć preparatów za 100 zł!!! Wystarczy zwykły płyn micelarny, który nie zawiera wyżej wymienionych substancji :)
 • Codziennie rano i wieczorem należy przeczesać rzęsy szczoteczką (bez tuszu oczywiście), prawdopodobnie dostaniecie taką od stylistki po zakończeniu aplikacji, a jeśli nie, wystarczy porządnie umyć szczoteczkę po starym tuszu do rzęs i przeznaczyć ją do pielęgnacji przedłużanych :)
 • Nie należy tuszować przedłużonych rzęs! Ich dokładny demakijaż jest prawie niemożliwy i niesie ze sobą ryzyko wyrwania naturalnych rzęs posklejanych tuszem. Jeśli pójdziecie na dopełnianie z wytuszowanymi rzęsami, musicie się liczyć z tym, że stylistka prawdopodobnie odmówi wykonania usługi.... 

CENA I WYBÓR STYLISTKI

Cena uzależniona jest od miasta, kwalifikacji stylistki oraz miejsca wykonywania zabiegu. 
Aplikacja w domu stylistki lub Waszym cenowo zaczyna się już od 60 zł - 100 zł, 
ta w salonie jest znacznie droższa - od 150 zł. - 500 zł. 
Dopełnienie domowe to koszt rzędu 30 zł - 100 zł, a w salonie od 100 zł.- 300 zł. 

Musicie wiedzieć, że aplikacja w salonie nie jest gwarancją zadowolenia. Często pracują tam praktykantki, które nie mają doświadczenia i wprawy, a ceny w stosunku do ich umiejętności są mocno wygórowane! 
Nie znaczy to jednak, że każda stylistka aplikująca w domu jest lepsza w swoim fachu od tej w salonie.

Zwróćcie uwagę na dyplom i kwalifikacje! Tylko renomowane firmy takie jak: Secret Lashes, Blink Lashes, czy Noble Lashes prowadzą profesjonalne kursy, po których stylistka posiada wiedzę i umiejętności. 
Nie daj się nabrać na zwykły dyplomik zrobiony w Wordzie. Takie tanie kursy trwają kilka godzin i niczego nie uczą. Często dyplomy są też fałszywe, a ,,stylistki" to samouki, z których usług stanowczo odradzam korzystać! Pamiętaj, że to nie jest zabawa, a zabieg wykonywany przy oku! 
Jeśli jednak znacie świetną stylistkę bez dyplomu, możecie śmiało skorzystać :)
A jeśli chodzi o dyplomowaną stylistkę...... mimo wszystko warto sprawdzić jej umiejętności, przeglądając prace na stronie :-)

Z MOJEJ PERSPEKTYWY

Przedłużałam rzęsy około roku, po pierwszej aplikacji byłam zachwycona efektem! :) 
Najbardziej podobało mi się to, że o poranku mogłam iść po bułki bez makijażu, cały look robiły rzęsy :) 
No i na basenie też super wyglądałam :) Koniec z rozmazanym tuszem! :) Niestety bardzo szybko rzęski mi wypadały, pomimo iż bardzo o nie dbałam... Najchętniej dopełniałabym je co tydzień, by były piękne.. :) Przeszkadzało mi też to, że musiałam bardzo uważać przy wykonywaniu makijażu oka i przy demakijażu. 
A kiedy miałam ochotę na makijaż nude nie było o tym mowy, rzęsy były zbyt wyraziste... W każdym makijażu wyglądałam tak samo, rzęsy przysłaniały cienie... W końcu przestałam w ogóle malować oczy...
Ale szybko za tym zatęskniłam, więc postanowiłam ściągnąć rzęski..

Wróciłam do nich przed ślubem :) I tym razem byłam bardziej zadowolona, aplikowała mi je tym razem moja koleżanka ze szkoły. (Jest z Elbląga, mogę dać zainteresowanym namiary :) ) Efekt trzymał się miesiąc, dopiero wtedy zobaczyłam co to znaczy mieć poprawnie zaaplikowane rzęsy! (Dzięki Olcia :-*), przedłużałam je aż do podróży poślubnej (pojechałam dopiero 2 miesiące po ślubie..) :) 
Potem ściągnęłam rzęski, bo znów zatęskniłam za fajnymi makijażami :)

Podsumowując wróciłabym do tych rzęs ale tylko na letni wyjazd za granicę :)

Na dzisiaj to już wszystko :) 
Mam nadzieję, że post Wam się spodobał i rozwiał wszelkie wątpliwości dotyczące przedłużania rzęs metodą 1:1. Jeśli macie więcej pytań, proszę piszcie w komentarzach, bądź kontaktujcie się mailowo :)
Pozdrawiam :-*
Anna Kolaska Makeup


Może Cię też zainteresować:

Brak komentarzy:

Wypowiedz się! :)

NIE WYRAŻAM ZGODY NA KOPIOWANIE ZDJĘĆ, TREŚCI LUB INNYCH ELEMENTÓW STRONY.